Yalova Ulaşım Alternatifleri

Nasıl Gidilir?

Yalova avantajlı coğrafi konumu ile İstanbul, Bursa, İzmit gibi illere yakındır. Karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları ile diğer illere bağlı olan Yalova’ya gelmek için farklı seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Marmara kıyısında bulunan ve termalleri ile ünlü olan Yalova, yeni açılan yollar ve elverişli arazi yapısı ile tatilcilere ve misafirlerine ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Kendi aracı ile Yalova’ya gelecek olanlar bulundukları şehirden en yakın karayoluna bağlanarak tabelaları takip edebilirler. İstanbul’dan kente gelmek isteyenler ise Anadolu ve Avrupa yakalarından yola çıkarak İstanbul – İzmit otoyolunu takiben İzmit – Yalova otoyolundan (E881) kente kolaylıkla gelebilirler. Diğer illerden gelecek olanlar; E80, E90, D200, D150, D575 gibi otoyol seçeneklerinden yararlanabilirler.

Yalova otobüs firmaları da konukların yararlanabileceği diğer bir seçenek. Otogara ve çevre ilçelere giden otobüslerden yararlanabilirsiniz.

Yalova’da havalimanı bulunmuyor. Dolayısıyla yararlanabileceğiniz en yakın havaalanları Kocaeli ve İstanbul’da. Uzak illerden gelecek olanlar bu seçeneklerden yararlanabilirler.

Denizyolu ile Yalova’ya ulaşmak çok kolay. İstanbul’dan karşılıklı olarak yapılan seferler ile tatilciler rahatlıkla seyahat edebilirler.

Tercihinizi Neye Göre Yapmalısınız?

Yalova’ya gelmek için en ideal yol deniz yolu aslında. Ancak bu özellikten İstanbulluların daha rahat yararlandığı düşünülürse uzak kentlerden gelecek olanlar ilk olarak uçak seferlerinden sonrasında ise feribot ve otobüslerden yararlanmalılar.

Uçakla

Yalova’da havalimanı bulunmadığı için konuklar en yakın havalimanından kente aktarma yapabilirler. Uzak şehirlerden gelenler İstanbul, İzmit ve Ankara havalimanlarından yararlanabilirler. Yalova’ya 133 km uzaklıkta olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelenler dilerlerse araba kiralayarak ya da deniz ve otobüs seferlerini kullanarak bölgeye gelebilirler. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra şehre ulaşmış olacaklar.

Ayrıca Kartepe’de bulunan Cengiz Topel Havaalanı, Yalova’ya yaklaşık 80 km uzaklıkta yer alıyor. Şimdilik uçuş olanağı tanımasa da yakın bir zamanda açılacağı biliniyor.

Ayrıca Ankara Esenboğa Havalimanı da iç ve dış hatlar seferleri ile yerli ve yabancı misafirler için yolculuk kolaylığı sağlıyor. Güney ve Doğu illerden gelecek olanlar Ankara’dan 4 buçuk saatte Yalova’ya ulaşabilirler.
Yalova uçak seferleri ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Web: www.anadolujet.com

  • Bora Jet

Web: http://www.borajet.com.tr/

  • Onur Air

Web: http://www.onurair.com.tr/

  • Atlas Jet

Web: http://www.atlasjet.com/

Uçak Biletinizi Ucuza Alın!

Yalova termallerine gelmek için planlı hareket etmek gerekiyor. Yılda birkaç kez yapılacak tedaviler için de önceden uçak bileti almakta yarar var. Otel rezervasyonunuzu yaptırdığınız tatil firmanızda bilet satış seçeneklerinden de yararlanabilir, seyahatinizi garantileyebilirsiniz.

Otobüsle

Yalova otogarı sahilde feribot iskelesinin hemen yanında bulunuyor. Yalova Otogarı, farklı şehirlerden gelen otobüs firmalarını ağırlıyor. Firmalar Türkiye’nin hemen hemen her yerinden şehre ulaşım kolaylığı sağlıyor.

İstanbul’dan gelecek olanlar yaklaşık 2, Ankara’dan gelecekler ise 4 buçuk saatte Yalova’ya ulaşıyorlar. Siz de kendi şehrinizden Yalova’ya otobüs seferi düzenlenip düzenlenmediğini kontrol etmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Kamil Koç
Tel: 444 0 562
Web: www.kamilkoc.com.tr

Metro
Tel: 444 34 55
Web: www.metroturizm.com.tr

Pamukkale
Tel: 0850 333 3535
Web: www.pamukkale.com.tr

Efe Tur
Tel: 0850 600 00 10
Web: www.efetur.com.tr

Palandöken Turizm
Tel: 0850 226 25 25
Web: www.palandokenturizm.com.tr

Düzce Güven
Tel: 0850 811 81 81
Web: duzceguven.com.tr

Deniz Yolu İle

Yalova, bir kıyı ili olması sebebiyle denizyolu ulaşımına açıktır. Yalova feribot seferleri yıl boyu İstanbul ile karşılıklı bir şekilde devam etmektedir. Sadece yolcu taşımacılığı değil araç ve yük taşımacılığı da yapılıyor. Arabaları ile yola çıkacak olanlar bu seçeneği de değerlendirebilirler.

Yalova’dan İstanbul ve Kartal’a düzenli ekspres ve deniz otobüsü seferi yapılmaktadır.

Ayrıca;

• Yalova – Yenikapı
• Yalova – Pendik
• Topçular – Eskihisar vapuru seferleri bulunmaktadır.

Yalova feribot seferleri ile ilgili bilgi almak isterseniz; www.ido.com.tr adresine göz atabilirsiniz. Otogar ile yan yana bulunan Yalova Limanı’ndan da istediğiniz yere araç bulmanız kolaydır. Merkeze ve çevre illere taksi ve minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Kendi Aracınızla

Yalova’ya kendi aracınızla gitmek isterseniz karayolu bağlantılarından yararlanabilirsiniz. Bursa ve Kocaeli otoyollarını kullanabileceğiniz güzergahınızda yakın illerden kolaylıkla kente ulaşmanız mümkün.

Yalova’nın güneyinde yer alan Bursa’ya bağlı karayolu, Samanlı Dağları’nın üzerinden geçmesi sebebiyle hem virajlı, hem de inişli çıkışlıdır. Bu yol ile İç Anadolu Bölgesinin yanında, Ege ve Akdeniz bölgelerine de ulaşmak mümkündür. Kocaeli güzergâhından gelecekler genellikle Marmara Bölgesi ve Trakya üzerinden gelebilirler.

İstanbul’dan

İstanbul’dan Yalova’ya gelecek olanlar Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan yola çıkarak İzmit Otoyolunu takiben Sefa Sirmen Bulvarı’ndan dönerek Yalova tabelasını takip etmeliler. Yaklaşık 2 buçuk saatlik yolculuk sonucu şehir merkezine varmış olacaklar.

Ankara’dan

Ankara’dan Yalova’ya gelenler ise O4 (Ankara – İzmit) otoyolundan ilerleyerek yaklaşık 4 buçuk saatlik bir yol kat edecekler. Toplamda 415 km sonra kent merkezine varılabilir. Sonrasında gidilecek yere otoban ve çevreden minibüs, taksi gibi seçeneklerden yararlanabilirler.

Yalova’nın çevre İl ve İlçelere uzaklığı

Yalova – Bursa 69 km
Yalova – Gemlik 43 km
Yalova – Orhangazi 21 km
Yalova – Karamürsel 30 km
Yalova – Gölcük 50 km
Yalova – Kocaeli 63 km
Yalova – İstanbul 174 km

Yalova’nın ilçelerine uzaklığı

Yalova – Altınova 27 km
Yalova – Armutlu 51 km
Yalova – Çınarcık 16 km
Yalova – Çiftlikköy 4 km
Yalova – Termal 12 km

Yalova’da Nerede Kalınır? – Yalova’nın En Güzel Termal Otelleri

Yalova’da Nerede Kalınır? Oteller ve alternatif konaklama imkanlarını görmek için tıklayın..

Yalova’ya Nasıl Giderim? – Yol Tarifi

Yol Tarifi Al

Yol Tarifi Al

Sen de Yorum Yaz

Termal otellerde konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak termal otellerde tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.