Pamukkale Ulaşım Alternatifleri

Nasıl Gidilir?

Pamukkale ulaşım olanakları açısından misafirlerine farklı imkanlar sunuyor. Kara, havayolu ulaşım alternatiflerini kullanarak gelebileceğiniz bölgenin ılıman iklimi de yolculuk şartlarını kolaylaştırıyor.

Denizli’nin yaklaşık 20 km uzağında bulunan Pamukkale, kaplıcaları ve travertenleri ile yerli ve yabancı turist akınına uğruyor. Bu nedenle ulaşım ağı oldukça gelişmiş. Her ilden karayolu ulaşımı ile Pamukkale ziyaret edilebiliyor.

UNESCO tarafından belirlenen Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale, çevresinde bulunan termal oteller ve kaplıca tesisleri ile sağlık turizminin de merkezi olmaya aday.

Kendi aracı ile Pamukkale’ye gelecek olanlar bulundukları şehirlerden en yakın karayoluna bağlanarak yönlendirmeleri takip edebilirler. İstanbul’dan İzmit yolunu takip ederek Anadolu Otobanından Adapazarı – Bilecik yolundan hiç sapmadan Eskişehir güzergahından devam ederek ilerlemeliler. Bursa – Kütahya istikametinden Afyon’a, ardından Denizli’ye geçecekler. Yaklaşık 9 saatlik bir yol sonucu şehir merkezine ulaşılabilir.

Otobüs seferlerinden yararlanarak gelecek olanlar ise 25 dakika mesafedeki Denizli Otogarı’nda inerek Pamukkale’ye gelebilirler.

Çardak Havalimanı ise şehre kısa yoldan gelmek isteyenler için ideal. Pamukkale’ye 1 saatlik mesafede bulunan havaalanından yararlanılabilir.

Trenle gelecek olanlar ise İstanbul – Denizli hattını kullanabilirler. 12 – 13 saatlik bu uzun yolculuk zor olabilmektedir.

En Uygun Yolu Seçin!

Pamukkale Ege’nin en çok turist çeken bölgelerinden biri. Dolayısıyla karayolu ağı oldukça gelişmiş. Ancak ulaşım tercihinizi yaşadığınız kente göre seçmenizde yarar var. Ayrıca otel rezervasyonunuzu yaptırdığınız tatil firmasının uçak ve otobüs bileti imkanlarından yararlanarak yolculuğunuzu garanti altına alabilirsiniz.

Uçakla

Pamukkale’ye uçakla gitmek isteyenler Denizli Çardak Havalimanı’ndan yararlanacaklar. Pamukkale’ye yaklaşık 72 km uzaklıkta olan havaalanından transfer hizmetleri, taksi ve minibüsler ile termal merkezlere ulaşılabilir.

Denizli merkeze giden belediye otobüslerinden de yararlanılarak önce şehre ardından Pamukkale’ye geçilebilir. Termal tesislere ulaşımı sağlayan minibüsler ve taksiler bulunabilir. Ayrıca özel araç kiralayarak daha rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Pamukkale uçak seferleri ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Web: www.anadolujet.com

  • Bora Jet

Web: http://www.borajet.com.tr/

  • Onur Air

Web: http://www.onurair.com.tr/

  • Atlas Jet

Web: http://www.atlasjet.com/

Uçak Biletinizi Ucuza Alın!

Pamukkale yaz aylarında ve termal turizmin aktif olduğu dönemlerde yerli ve yabancı turist akınına uğruyor. Bu nedenle uçak biletlerinizi önceden almanızda yarar var. Rezervasyonunuzu yaptırırken uçak ve otobüs bilet satışı seçeneklerinden yararlanmanız avantajlı olur.

Otobüsle

Denizli Otogarı Pamukkale’ye 18 km uzaklıkta yer alıyor. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonucunda terminalden otobüs, minibüs ve taksi seçeneklerini kullanarak Pamukkale’ye gidebilirsiniz. Ayrıca terminalden hemen hemen Türkiye’nin her iline bilet bulmak mümkün.

Onlarca firmanın yolcu taşıdığı bölgeye kendi şehrinizden otobüs seferi düzenlenip düzenlenmediğini kontrol etmek için aşağıdaki firmalara ulaşabilirsiniz.

Kamil Koç
Tel: 444 0 562
Web: www.kamilkoc.com.tr

Metro
Tel: 444 34 55
Web: www.metroturizm.com.tr

Ulusoy
Tel: 444 1 888
Web: www.ulusoy.com.tr

Varan
Tel: 444 8 999
Web: www.varan.com.tr

Pamukkale
Tel: 0850 333 3535
Web: www.pamukkale.com.tr

• Efe Tur
Tel: 0850 600 00 10
Web: www.efetur.com.tr

Tren İle

Pamukkale’ye tren ile gelmek isteyenler öncelikle Denizli’ye gelmek zorundalar. İstanbul – Denizli (Pamukkale Ekspresi) tren seferlerinden yararlanarak kente gelmek isteyenlere yardımcı oluyor. Yaklaşık 12 saatlik yolculuktan sonra Goncalı Tren İstasyonu’na ulaşılıyor.

Goncalı Tren İstasyonu, Pamukkale’ye 11 km mesafede bulunuyor. 20 dakikalık bir yolculuktan sonra termal bölgeye ulaşmak mümkün. Minibüs, otobüs ve taksi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Pamukkale tren seferleri hakkında bilgi almak için:

www.tcdd.gov.tr adresinden yararlanabilirsiniz.

Kendi Aracınızla

Kendi aracınızla Pamukkale’ye gitmek istiyorsanız farklı otoyol seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. İzmit, Adapazarı, Bursa, Ankara, Kütahya, Afyon otoyollarını kullanabilir, Denizli’ye ulaşabilirsiniz.

İç Anadolu, Ege ve Akdeniz bölgelerinin ulaşım güzergâhında yer alan Denizli’ye zorlanmadan ulaşabilirsiniz.

İstanbul’dan

İstanbul’dan Pamukkale’ye gelecek olanlar Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan yola çıkarak İzmit Otoyolunu takiben Sapanca, Bilecik, Sandıklı, Dinor, Çardak, Karşıyaka’yı takiben yaklaşık 9 saatlik bir yolculuk yaparlar.

Ankara’dan

Ankara’dan Pamukkale’ye gelecek olanları ise 473 km’lik bir yolculuk yapacaklar. E96 (Ankara – Afyon) güzergahında ilerleyerek Eskişehir – Konya otoyolundan Konya – Denizli mevkiine devam edecekler. Ardından Afyon – Denizli yolundan kent merkezine ulaşabilirler. 25 dakikalık mesafede bulunan Pamukkale’ye tabelaları takip ederek gidebilirler.

Pamukkale’nin diğer iller ile arasındaki mesafeler:

• Muğla Pamukkale arası yaklaşık 162 kilometre(km)
• Aydın Pamukkale arası yaklaşık 130 kilometre(km)
• İzmir Pamukkale arası yaklaşık 249 kilometre(km)
• Antalya Pamukkale arası yaklaşık 243 kilometre(km)
• Manisa Pamukkale arası yaklaşık 198 kilometre(km)
• Balıkesir Pamukkale arası yaklaşık 279 kilometre(km)
• Ankara Pamukkale arası yaklaşık 484 kilometre(km)
• Eskişehir Pamukkale arası yaklaşık 382 kilometre(km)
• İstanbul Pamukkale arası yaklaşık 664 kilometre(km)

Pamukkale’de Nerede Kalınır? – Pamukkale’nin En Güzel Termal Otelleri

Pamukkale’de Nerede Kalınır? Oteller ve alternatif konaklama imkanlarını görmek için tıklayın..

Pamukkale’ye Nasıl Giderim? – Yol Tarifi

Yol Tarifi Al

Yol Tarifi Al

Sen de Yorum Yaz

Termal otellerde konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak termal otellerde tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.