Bolu Ulaşım Alternatifleri

Nasıl Gidilir?

Bolu, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirleri birbirine bağlayan yollar üzerinde olduğu için farklı ulaşım alternatiflerine sahip. Karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları ile diğer illere bağlı olan Bolu’ya gelmek için size en uygun yöntemi kullanabilirsiniz.

Batı Karadeniz’de yer alan Bolu, elverişli coğrafyası ve gelişen ekonomisi ile farklı alternatifler sunarak tatil imkanı sağlıyor. Hava ve demiryolu ağı gelişmemiş olsa da karayolu her ihtiyacı karşılayacak düzeyde.

Kendi aracınız ile Bolu’ya gelecekseniz öncelikle bulunduğunuz ilden karayoluna bağlanarak yönlendirmeleri takip edebilirsiniz. İstanbul’dan yola çıkanlar E80’den ilerleyerek Anadolu Otoyolu Bolu Batı Bağlantısı yönünü takip ederler. Düzce sapağından geçerek toplamda 266 km sonra kente varırlar. Ankara’dan ise Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan karayoluna bağlanarak tabelaları takip edebilir, 2 saat gibi kısa bir sürede kente gelebilirler.
Bolu’ya otobüs firmaları düzenli sefer yapıyorlar. Metro, Kamil Koç, Ulusoy gibi firmalardan yararlanarak şehre gelebilirsiniz.

Bolu’da havalimanı bulunmuyor. Bu nedenle yararlanabileceğiniz havalimanları Sabiha Gökçen ve Kocaeli Cengiz Topel. Sonrasında otobüs ve araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz.

En Rahat Yolu Seçin!

Bolu’ya yakın illerden gelecekseniz karayolunu kullanmak en mantıklısı. Güney ve Doğu illerden gelenler ise ilk olarak havayolunu, sonrasında karayolunu kullanabilirler. Özel aracı olanlar ise daha rahat bir yolculuk geçirecekler.

Uçakla

Bolu’da havalimanı bulunmadığı için konuklar en yakın havalimanından kente gelebilirler. Uzak illerden gelecek olanlar İstanbul, İzmit ve Ankara havalimanlarından yararlanabilirler.

Sabiha Gökçen’i tercih edecek olanlar yaklaşık 260 km’lik bir yol daha kat edecekler. Dileyenler araç kiralayabilir ve rahat bir yolculuk geçirebilirler.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yararlanacak olanlar ise yine aynı şekilde 200 km gibi bir yolculuk daha yapacaklar. 2 saatlik ve toplamda 3 saat gibi bir sürede tatilinize başlayabilirsiniz.

Kocaeli’nde bulunan Cengiz Topel Havalimanı da 156 km uzaklıkta bulunuyor Bolu’ya. 1 buçuk saatlik yolculuktan sonra kente ulaşırsınız.

Bolu uçak seferleri ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Web: www.anadolujet.com

  • Bora Jet

Web: http://www.borajet.com.tr/

  • Onur Air

Web: http://www.onurair.com.tr/

  • Atlas Jet

Web: http://www.atlasjet.com/

Uçak Biletinizi Ucuza Alın!

Bolu’ya gelmek isteyenler yakın illere yapılan uçak seferlerinden yararlanabilirler. Termal tatil yapacak olanlar ise yıl içinde birkaç kez bu avantajları kullanmalılar. Otel rezervasyonu için size yardımcı olan tatil firmanızdan aynı zamanda uçak biletlerinizi alabilirsiniz.

Otobüsle

Bolu otogarı tam olarak şehir merkezinde bulunuyor. İstanbul’a 3, Ankara’ya 2 saatlik uzaklıkta olan şehre her gün düzenli seferler yapılıyor.

Bolu otobüs firmaları farklı saat seçenekleri ile tatilcileri kente ulaştırıyor. Öz Bolu, Metro, Kamil Koç, Üstün Erçelik, Düzce Güven, Tatlıses Turizm firmalardan bazıları.

Siz de kendi şehrinizden Bolu’ya otobüs seferi düzenlenip düzenlenmediğini kontrol etmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Kamil Koç
Tel: 444 0 562
Web: www.kamilkoc.com.tr

Metro
Tel: 444 34 55
Web: www.metroturizm.com.tr

Pamukkale
Tel: 0850 333 3535
Web: www.pamukkale.com.tr

Düzce Güven
Tel: 0850 811 81 81
Web: www.duzceguven.com.tr

Öz Bolu
Tel: 444 34 14
Web: www.ozbolu.com

Kendi Aracınızla

Bolu’ya kendi aracınızla gelmek istiyorsanız gelişmiş karayolu seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Büyük kentlerin kavşağında yer alması nedeniyle farklı ulaşım alternatifleri barındıran kentte, arabanız ile daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

İstanbul ve Ankara’ya bağlantılı yolları ile dikkat çeken şehirde çok virajlı olmayan yollar ile rahat yolculuklar sağlanır. Bu yol ile İç Anadolu Bölgesinin yanında, Ege ve Akdeniz bölgelerine de ulaşmak mümkündür. Afyon – Kütahya, Konya – Ankara yolları da kullanılabilir.

İstanbul’dan

İstanbul’dan Bolu’ya kendi aracı ile gelenler Anadolu ve Avrupa Yakasından bağlantı yollarını kullanarak Barbaros Bulvarı istikametinde E80 otoyoluna girmeliler. Anadolu Otoyolu Bolu Batı Bağlantısı yönünde devam ederek Düzce sapağından sonra TEM’den devam ederek şehre ulaşırlar. Toplam 266 km yol gidilir.

Ankara’dan

Ankara’dan Bolu’ya gelecek olanlar Atatürk Orman Çiftliği köprüsünden sonra Fatih Sultan Mehmet Bulvarında ilerleyerek TEM otoyolunu takip edebilirler. 2 saat süren yolculuk sonucu Bolu’ya ulaşırlar.

Bolu’nun çevre illere uzaklığı

• Bolu – Kocaeli arası 170 km
• Bolu – Zonguldak arası 160 km
• Bolu – Sakarya arası 125 km
• Bolu – Bursa arası 270 km
• Bolu – İzmit arası 161km
• Bolu – Düzce arası 50 km

Bolu’da Nerede Kalınır? – Bolu’nun En Güzel Termal Otelleri

Bolu’da Nerede Kalınır? Oteller ve alternatif konaklama imkanlarını görmek için tıklayın..

Bolu’ya Nasıl Giderim? – Yol Tarifi

Yol Tarifi Al

Yol Tarifi Al

Sen de Yorum Yaz

Termal otellerde konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak termal otellerde tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.