Afyon Ulaşım Alternatifleri

Nasıl Gidilir?

Afyon elverişli coğrafyası ve gelişen karayolu ağı ile farklı ulaşım seçenekleri sunuyor. Çevresinde Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak ve Kütahya illerinin bulunması karayollarının kullanımını kolaylaştırmıştır. Karayolu, havayolu imkânları ile diğer illere bağlı olan Afyon’a gelmek için siz de farklı seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

İç Ege’de yer alan ve şifalı suları ile ünlü olan Afyon, farklı kentlerden birbirine bağlanan yollar ve elverişli arazi yapısı ile misafirlerine ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Kendi aracı ile Afyon’a gelecek olanlar yaşadıkları şehirdeki karayolunun yönlendirmelerini takip edebilirler. Navigasyon araçları da sizi kente ulaştıracaktır. İstanbul’dan Afyon’a gelmek isteyenler ise Anadolu ve Avrupa yakalarından yola çıkarak İstanbul – İzmit otoyolundan ilerleyecekler. Sonrasında Adapazarı – Bilecik, Afyon – Kütahya yollarını takip edecekler.

Otobüsle gelmek isteyenler Metro, Kamil Koç gibi firmaların seferlerinden yararlanarak şehre gelirler. Sonrasında termallere ulaşım daha kolay olur.

Afyon’da bulunan Zafer Havalimanı Türk Hava Yolları ile tarifeli seferler yapıyor. Dileyenler bu uçuşlardan yararlanarak şehre gelebilirler.

Size En Uygun Yolu Seçin!

Afyon’a tatil ya da termal tedavi amaçlı gelecek olanlar kendilerine en uygun tesisi belirledikten sonra bulundukları kente göre ulaşım yollarını belirleyebilirler. Uçak ve karayolu alternatiflerini değerlendirmek avantajlı olacaktır. Ayrıca tatil firmalarının sunduğu ulaşım seçeneklerinden de yararlanılabilir.

Uçakla

Afyon ili sınırlarında olmayan ancak Afyon Havalimanı olarak da bilinen Zafer Havalimanı, misafirlerin ulaşım ihtiyaçlarını karşılar. Türkiye’nin en büyük 4. havaalanı olan Zafer Havalimanı, Kütahya’ya 43 km, Afyonkarahisar’a 60 km, Uşak’a 101 km ve Eskişehir’e 118 km uzaklıktadır.

Havalimanından otobüs, servis, taksi veya özel araçla ulaşım sağlanmaktadır. Havaş servisi de mevcuttur.
Afyon uçak seferleri ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Web: www.anadolujet.com

  • Bora Jet

Web: http://www.borajet.com.tr/

  • Onur Air

Web: http://www.onurair.com.tr/

  • Atlas Jet

Web: http://www.atlasjet.com/

Uçak Biletinizi Ucuza Alın!

Afyon uçak bileti imkanlarından yararlanmak için rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızda fayda var. Eğer termal tesislerde yerinizi ayırtacaksanız ya da diğer tatil imkanlarından yararlanacaksanız şehre geleceğiniz tarihleri belirleyerek biletinizi alabilirsiniz. Otel rezervasyonunuzu yaptırdığınız tatil firmanızın sunduğu uçak bileti olanaklarından da yararlanabilirsiniz.

Otobüsle

Afyon’a otobüs seferleri ile gelecek olanlar farklı firmalardan yararlanabilirler. Merkezde bulunan otogar misafirlerin hemen her şehre bilet bulabilmelerini de sağlar. Ulaşım yolları güzergahında olması nedeniyle ulaşım zorluğu çekilmemektedir.

Bolvadin, Gazlıgöl, Sandıklı, Ömer Gecek kaplıcalarına gitmek için merkezde bulunan minibüs, belediye otobüsü ve taksi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Afyon otobüs seferleri hakkında bilgi almak ve biletinizi ayırtmak istiyorsanız aşağıdaki firma link ve iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Kamil Koç
Tel: 444 0 562
Web: www.kamilkoc.com.tr

Metro
Tel: 444 34 55
Web: www.metroturizm.com.tr

Ulusoy
Tel: 444 1 888
Web: www.ulusoy.com.tr

Pamukkale
Tel: 0850 333 3535
Web: www.pamukkale.com.tr

Kontur
Tel: 444 0 42
Web: www.kontur.com.tr

Özkaymak Turizm
Tel: 444 42 06
Web: www.ozkaymak.com.tr

Kendi Aracınızla

Afyon’a kendi aracı ile gelecek olanlar öncelikle otoyollara ulaşarak güzergahlarını belirlemeliler. İstanbul – İzmit, Afyon – Eskişehir, Afyon – Kütahya, Ankara – Eskişehir gibi otoyol bağlantılarını kullanarak Afyon’a gelebilirsiniz.

Hava şartlarına ve trafik koşullarına göre kente ulaşım süreniz değişiklik gösterebilir.

İstanbul’dan

İstanbul’dan Afyon’a gelecek olanlar Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan yola çıkarak İzmit Otoyolunu takiben Sapanca’dan Adapazarı – Bilecik istikametinde ilerleyecekler. Bursa – Eskişehir yolundan devam ettikten sonra Afyon – Kütahya otoyolunu kullanarak tabelaları takip edip kente ulaşabilirler. Yaklaşık 6 saatte şehir merkezine ulaştıktan sonra yönlendirmeleri takip ederek termallere ve istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Ankara’dan

Ankara’dan Afyon’a gelenler ise D200 (Ankara – Eskişehir) otoyolundan ilerleyerek yaklaşık 3 buçuk saatlik bir yol kat edecekler. Afyon – Ankara yolundan devam edilerek toplamda 260 km sonra kent merkezine varılabilir.

Afyon’un çevre İllere uzaklığı

• Eskişehir, Afyon arası 134 kilometre
• Denizli, Afyon arası 220 kilometre
• Konya, Afyon arası 228 kilometre
• Aydın, Afyon arası 276 kilometre
• Manisa, Afyon arası 304 kilometre
• Ankara, Afyon arası 258 kilometre
• İstanbul, Afyon arası 455 kilometre

Afyon’da Nerede Kalınır? – Afyon’un En Güzel Termal Otelleri

Afyon’da Nerede Kalınır? Oteller ve alternatif konaklama imkanlarını görmek için tıklayın..

Afyon’a Nasıl Giderim? – Yol Tarifi

Yol Tarifi Al

Yol Tarifi Al

Sen de Yorum Yaz

Termal otellerde konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak termal otellerde tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.